– Kunin – program edukacyjny „Droga i ja”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuninie biorą udział w międzynarodowym programie edukacyjnym Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich organizowanym przez firmę Reault na całym świecie. W programie bierzemy udział już po raz kolejny. Tegoroczna – 12 – edycja wyróżnia się tym, iż każde dziecko w szkole (kl. I-VI) dostało pakiet edukacyjny.

Jednym z narzędzi dydaktycznych programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” są pakiety edukacyjne „Droga i Ja”. Zestawy „Droga i Ja” powstały we współpracy z ekspertami z zakresu prewencji, bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska i nauczania. Mają one na celu wykształcić u dzieci prawidłowe i bezpieczne zachowania na drodze, przyczynić się do lepszego zrozumienia koncepcji mobilności, a nauczycielowi pomóc w prowadzeniu lekcji.

-Bardzo cieszymy się z otrzymanych pakietów. Przyczynią się one do zwiększenia naszego bezpieczeństwa, ale również do ochrony środowiska poprzez wiedzę o eko-mobilności – mówią uczniowie.

W projekt zaangażowani są wychowawcy kl. I-III: p.B. Sotomska, p. S. Zięba, p. A. Kanclerz, oraz nauczyciel wych. komunikacyjnego p. W. Wójcik. Projekt koordynuje p. Dorota Kubiak.

 

 

 

 

Back to top