– konkurs

Uczniowie SP w Kuninie biorą udział w konkursie „Jak  Wy oszczędzacie wodę?”, organizowanym przez PGW  Wody Polskie w ramach projektu Stop suszy. Krystian, Marcin, Wiktor i Bartek nakręcili filmik o tym, jak można oszczędzać wodę. Każdy może wesprzeć naszych uczniów. Należy tylko nacisnąć „serduszko”, które znajdziemy pod filmem. Głosować można codziennie do 15.12.2019r. Film możesz …

Szkoła Podstawowa w Kuninie przystąpiła do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej OSE. Celem OSE jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego internetu w polskich szkołach, co zagwarantuje wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Projekt OSE powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy.

Przystąpiliśmy również do konkursu #OSEwyzwanie, w którym, po spełnieniu wymaganych kryteriów, można było wygrać przenośną pracownię multimedialną, w skład której wchodzi 16 laptopów.

Pierwszym kryterium było zgłoszenie placówki do projektu OSE i programu mLegitymacja. Dzięki udziałowi w tym programie, uczniowie otrzymają dostęp do elektronicznych legitymacji szkolnych, które będą mogli mieć zawsze przy sobie np. na smartfonach.

Drugim krokiem było wykonanie przez uczniów pracy plastycznej. Tematem pracy było pokazanie nowoczesnej technologicznie szkoły „Smart Szkoła”. Pracę wykonała Dominika Kozłowska uczennica klasy 8b.

W kolejnym etapie nauczyciel szkoły pani Dorota Kubiak została zgłoszona do programu #OSEHero. Jest  to projekt, który ma na celu wspieranie oraz promocję aktywnych nauczycieli, a także rozwój nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

Czytaj więcej Kunin – Nowa pracownia multimedialna w szkole.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuninie proszą o TWÓJ głos!!!

Walczymy o PODWÓRKO NIVEA!

Wejdź na https://podworko.nivea.pl/
Wyszukaj lokalizację: KUNIN
Głosując pierwszy raz musisz się zarejestrować podając swój adres email ( robisz to tylko raz!), potem możesz zapamiętać swoje dane w przeglądarce, telefonie i wchodzić bez logowania
Głosuj CODZIENNIE!
Dziękujemy!

W dniu 16 marca 2017r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”.
Uczennica Szkoły Podstawowej w Kuninie – Dominika Kozłowska w kategorii szkoły podstawowe (klasy 4-6) zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy Dominice zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

tekst i foto: Anna Kanclerz

konkursH.S.001

Dnia 27 kwietnia 2016r. w naszej szkole został przeprowadzony gminny konkurs dla uczniów klas VI. W pierwszej części literackich zmagań uczestnicy ustnie prezentowali sylwetkę i twórczość Henryka Sienkiewicza. Korzystali przy tym z wcześniej przygotowanych plansz, które świetnie uzupełniały ich wypowiedzi. W drugiej części uczniowie rozwiązywali test, sprawdzający znajomość  lektury „W pustyni i w puszczy”.  Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Korzeniowska, Kacper Wilczewski, Robert Zawadzki. Zostali oni  przygotowani przez p. Marzannę Grzyb.

Czytaj więcej Kunin – Konkurs literacki „Poznajemy twórczość Henryka Sienkiewicza”

pios.ang.004

Wszyscy wiedzą, że warto uczyć się języków. We współczesnym świecie znajomość języków obcych jest niezbędna a najlepiej uczyć się  przez zabawę. Dlatego też w naszej szkole po raz kolejny pani Sylwia Kopania, Dorota Kubiak oraz pan Konrad Drabot zorganizowali Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej.

Czytaj więcej Kunin – Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

 

Z krainy czarów nie wagaruj
Chleb i masło to za mało dla człowieka,
jeszcze trzeba nam fantazji parę deka,
trochę czarów, trochę baśni,
żeby szary świat rozjaśnić,
więc od bajek nigdy w życiu nie uciekaj…
Wanda Chotomska

Czy dzieci z gminy Goworowo znają twórczość Wandy Chotomskiej?
TAK!
A na pewno znają ją trzecioklasiści ze szkół w Goworowie, Pasiekach i Kuninie.

Czytaj więcej KUNIN – „Znam twórczość Wandy Chotomskiej” – konkurs.

Dnia 20 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Kuninie odbył się III Międzyszkolny, Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Celem konkursu było upowszechnianie znajomości języka angielskiego oraz wspieranie młodych talentów. Do konkursu zaproszono uczniów klas I-VI ze szkół z terenu gminy Goworowo.

Czytaj więcej KUNIN – Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

IMG_20140521_090617

Po raz drugi w Szkole Podstawowej w Kuninie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej zorganizowany przez p. Sylwię Kopania, p. Dorotę Kubiak, p. Konrada Drabot. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Goworowo. Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności z zakresu języka angielskiego, rozwijanie talentów muzycznych, integrację uczniów z różnych szkół z terenu naszej gminy.

Czytaj więcej Kunin – II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej.

Back to top