– książki

Na początku października 2020 r. grupa „0” z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie dołączyła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Autorką wydarzenia jest pani Aneta Konefal, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej, a Patronem Grupa MAC S.A.

Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021. Głównym założeniem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci przy współpracy z innymi szkołami, przedszkolami, bibliotekami i innymi instytucjami w całej Polsce i zagranicą.

Czytaj więcej Kunin – Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Kuninie zakwalifikowali się do uczestnictwa w projekcie „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”. Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny, który swoim zasięgiem obejmuje minimum 50000 osób. Do projektu zakwalifikowało się 2000 klas z całej Polski.

Uczniowie i wychowawczyni otrzymali bezpłatne egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” (wyd. HarperCollins Polska) autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci oraz pakiet niespodzianek i materiałów czytelniczych. Rodzice otrzymali poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.

Czytaj więcej Kunin – Czytam sobie. Pierwsza klasa!

Dzieci z klas I-III w Szkole Podstawowej w Kuninie uczestniczą w II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego, głośnego czytania wśród uczniów. Wszyscy wiedzą, że pasję do czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – ćwiczy pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, rozwija słownictwo.

Korzystając z zestawów książek o przygodach Gangu Słodziaków, dzieci pod opieką swoich pań Doroty Kubiak, Anny Kanclerz i Bożeny Sotomskiej założyły dzienniczki czytania na naklejki, w których są odnotowywane codzienne, domowe, dziesięciominutowe spotkania z książką. O przygodach Słodziaków czytają głośno również panie podczas zajęć szkolnych.

Czytaj więcej Kunin – Gang Słodziaków w szkole.

Już od kilku lat gminny konkurs czytelniczo-plastyczny organizowany w naszej szkole, przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną – filia w Kuninie, cieszy się dużym powodzeniem. Można by też śmiało stwierdzić, iż na stałe wpisał się w tradycję konkursową szkoły. Co roku przyjeżdżają do nas uczniowie wraz z opiekunami z sąsiednich szkół podstawowych zarówno młodsi jak i starsi. Tegoroczny konkurs czytelniczo-plastyczny odbył się 26 kwietnia o godz. 9.30. Jego adresatami byli uczniowie klasy trzeciej, a główne hasło brzmiało „Znam przygody bohaterów książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”.

Czytaj więcej Kunin – Dzieci z Bullerbyn znamy i kochamy!

 

Z krainy czarów nie wagaruj
Chleb i masło to za mało dla człowieka,
jeszcze trzeba nam fantazji parę deka,
trochę czarów, trochę baśni,
żeby szary świat rozjaśnić,
więc od bajek nigdy w życiu nie uciekaj…
Wanda Chotomska

Czy dzieci z gminy Goworowo znają twórczość Wandy Chotomskiej?
TAK!
A na pewno znają ją trzecioklasiści ze szkół w Goworowie, Pasiekach i Kuninie.

Czytaj więcej KUNIN – „Znam twórczość Wandy Chotomskiej” – konkurs.

20130619_115316
„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka,
a biblioteka to świątynia jego myśli.”
Marek Tuliusz Cyceron
19 czerwca 2013 r. uczniowie klasy I b Szkoły Podstawowej w Kuninie wraz z wychowawczynią, odwiedzili filię w Kuninie  Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie. Wizyta wiązała się z tematami realizowanymi zgodnie z podstawą programową i dotyczyła rodzajów książek oraz sposobu funkcjonowania biblioteki. Pani bibliotekarka Barbara Kwiecińska pokazała dzieciom, jakie książki znajdują się w naszej bibliotece, zapoznała z układem książek na półkach i bardzo ciekawie opowiadała o poszczególnych ich rodzajach. Omówiła również z uczniami właściwy sposób obchodzenia się z książką. Dzieci z przejęciem oglądały udostępnione zbiory, chwaliły się umiejętnością czytania i znajomością autorów (np. J. Tuwim, J. Brzechwa, H. CH. Andersen).

Czytaj więcej Kunin – z wizytą w bibliotece.

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce w maju 2012r. zaprosiła uczniów szkół podstawowych do udziału w IV edycji konkursu ,,Wydajemy własną książkę”. Zadaniem uczestników było stworzenie (napisanie, zilustrowanie i „wydanie”) książki. W tym roku temat konkursu brzmiał: „Moja niezwykła przygoda w bibliotece”.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło troje uczniów z kl. V: Ola Rybaczyk, Bartek Gurzyński i Bartek Szabłowski. Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów, uczestnicy przekroczyli granice dziecięcej fantazji.

Czytaj więcej Kunin – Niezwykłe przygody w bibliotece.

29 maja 2012r. odbyło się w Szkole Podstawowej w Kuninie spotkanie z Wiesławem Drabikiem, autorem kilkudziesięciu książeczek dla dzieci. Jego wiersze pełne błyskotliwego humoru, z zaskakującą puentą, zyskały sympatię wielu czytelników. Także u nas, czytane przez poetę bajki wywoływały uśmiech i żywe reakcje wśród słuchaczy. Pisarz przytaczał zabawne anegdoty, czytał fragmenty tekstów, pokazywał jak przygotowuje się książeczki do druku oraz zadawał pytania dotyczące znajomości bajek.

Czytaj więcej Kunin – Wiesław Drabik – człowiek z pasją.

„Kiedy przeczytam nową książkę,
to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela,
 a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem –
 to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

/przysłowie chińskie/

W dniach 15 – 21.11.2011r. w Szkole Podstawowej w Kuninie odbył się po raz kolejny KIERMASZ KSIĄŻKI. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i ich rodziców, szkoła zapewnia możliwość zakupu książek -w tym lektur, atlasów …

Z przyjemnością informujemy, iż uczeń Szkoły Podstawowej w Kuninie –  Łukasz Zajda został zwycięzcą Powiatowego Konkursu Czytelniczego pt. „Bohater literacki”.
 17 listopada 2011r. w Ostrołęce został przerowadzony konkurs czytelniczy dla kl. IV-VI pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki – Janusza Kotowskiego.  Zorganizował go Zespół Szkół Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce.
Od lat konkurs cieszy się niezwykłą popularnością. W zmaganiach czytelniczych biorą …

Back to top