– biblioteka

… Żabin z tego słynie, że lepią pierogi najlepsze w gminie :)

Pierwsza edycja w 2020 r. pokazała, że można przygotować pierogi na sto sposobów. Gospodynie wykazały się kreatywnością i pokazały, że ich dania są nie tylko pożywne ale i smaczne. Zapraszamy przedstawicieli organizacji działających społecznie z terenu powiatu ostrołęckiego do zaprezentowania w konkursie pierogów.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w „pierogowym” spotkaniu?

  • zgłosić 2 osoby z organizacji
  • przygotować pyszne pierogi
  • przyjechać z potrawą do Żabina
  • świetnie się bawić

Widzimy się 7 sierpnia w Żabinie o godz. 17:00

Zapraszają Was: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Koło Gospodyń Wiejskich „Pierożanki” w Żabinie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie. Współorganizator: Powiat Ostrołęcki

Szczegółowy regulamin:

Czytaj więcej Na pierogi do Żabina !!

15 kwietnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o wsparcie w ramach działania Tworzenie grup producentów i organizacji producentów finansowanego z PROW 2014-2020. O wsparcie można się ubiegać do 31 maja 2021 r.

Wnioski o przyznanie pomocy należy składać do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR. Można to zrobić elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP albo przesłać przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej lub też złożyć osobiście, lub przez upoważnioną osobę, np. za pośrednictwem wrzutni.

Czytaj więcej Nawet 100 tys. euro rocznie dla grup i organizacji producentów

Lekcja biblioteczna w filii Gminnej Biblioteki, która mieści się w Szkole Podstawowej w Kuninie odbyła się 31 października 2019r. Uczniowie kl. III wraz z wychowawczynią p. Dorotą Kubiak w ramach realizacji podstawy programowej odwiedzili filię Gminnej Biblioteki. Poznali tam sposoby katalogowania książek, szukali ich na półkach wg kart katalogowych, ćwiczyli umiejętność wyszukiwania informacji, oraz zostali zapoznani z nowoczesnym sposobem katalogowania księgozbioru, który jest wprowadzany w bibliotece.

Czytaj więcej Kunin – Lekcja biblioteczna w filii Gminnej Biblioteki.

Obraz Joe Alfaraby z PixabayWakacje w Goworowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie zaprasza w okresie wakacyjnym na zajęcia w każdy wtorek i czwartek w godz. od 11:00 do godz. 14:00. W programie zajęć:

  • bajkowy koncert życzeń – słuchanie i czytanie wybranych bajek przez dzieci
  • Ja czytam Ty rysujesz – zajęcia plastyczne
  • ZUMBA FITNESS
  • piknik z książką
  • plac zabaw + książka = miło spędzony czas

Ponadto zapraszamy codziennie do korzystania z bezpłatnego Internetu i gier planszowych.

Więcej o wakacjach w naszych filiach poniżej…

Czytaj więcej Zapraszamy na wakacje z Biblioteką

Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie
Filia Biblioteczna w Żabinie
oraz Filia Biblioteczna w Lipiance
serdecznie zapraszają dzieci i młodzież
do wzięcia udziału
w wakacyjnym konkursie czytelniczym
na Najaktywniejszego Czytelnika.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 sierpnia 2019 roku.
Dla zwycięzcy konkursu miła niespodzianka.
Zasady konkursu są bardzo proste:

Przyjdź do biblioteki uśmiechnięty i radosny.
Wypożycz interesującą dla siebie książkę.
Przeczytaj.
Książkę zwróć do biblioteki i wypożycz …

Dzień Rodziny w ŻabinieWielkie święto dzieci w odbyło się 24 czerwca 2019 roku na placu przy Fili bibliotecznej w Żabinie. Filia biblioteczna w Żabinie wraz z Panią Sołtys i Panem Radnym dołożyli wszelkich starań i pracy, aby pomimo niewielkiej przestrzeni na dzieci i ich rodziny, czekało jak najwięcej atrakcji, przyjemności i dobrej zabawy.

Dzieci miały możliwość zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i w piłach. Na wszystkie czekała także fontanna czekolady i masa słodkości. By uatrakcyjnić całość Filia biblioteczna zorganizowała liczne konkursy z nagrodami. Cieszyły się one olbrzymią popularnością, a dzieci garnęły się z ochotą do wzięcia udziału w rożnych konkursach.

Czytaj więcej Dzień Rodziny w Żabinie

W Filii Bibliotecznej w Lipiance od pewnego czasu odbywają się spotkania z grupą seniorów pod hasłem „Senior czyta”. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. W trakcie zajęć uczestnicy rozmawiają o swojej lekturze i o historii swojej Gminy. Na ostatnim spotkaniu naszym gościem była regionalistka naszej gminy Pani Krystyna Drabot, która …

W Filii Bibliotecznej w Lipiance 11 czerwca odbyły się kolejne zajęcia pod hasłem „Czytamy dzieciom w bibliotece”. Na zajęciach dzieci zostały zapoznane z książką pod tytułem „Wiersze o zwierzętach”, która została przeczytana przez ich starsze koleżanki. Pokolorowały również przygotowane dla nich kolorowanki. Dzieci z przyjemnością wysłuchały wierszy i z wielkim zainteresowaniem oglądały nowe książki znajdujące …

Back to top