– ekologia

Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Kuninie promuje działania proekologiczne. Jednym z elementów tych działań jest uczestnictwo w akcjach regionalnych, ogólnopolskich i ogólnoświatowych, które poprzedzane są kampaniami edukacyjnymi.
Kolejną akcję zainicjowaliśmy, wspierając tworzenie ekosystemów leśnych z myślą o przyszłych pokoleniach. Na początku października uczestniczymy w akcji #sadziMy, która została zainaugurowana przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Akcję poprzedzają działania informacyjne dotyczące budowy, roli  oraz ochrony drzew i otaczającej przyrody.

Czytaj więcej Kunin – Akcja #sadziMy

Uczniowie SP w Kuninie biorą udział w konkursie „Jak  Wy oszczędzacie wodę?”, organizowanym przez PGW  Wody Polskie w ramach projektu Stop suszy. Krystian, Marcin, Wiktor i Bartek nakręcili filmik o tym, jak można oszczędzać wodę. Każdy może wesprzeć naszych uczniów. Należy tylko nacisnąć „serduszko”, które znajdziemy pod filmem. Głosować można codziennie do 15.12.2019r. Film możesz …

Dzieci z klas I-III w Szkole Podstawowej w Kuninie uczestniczą w II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego, głośnego czytania wśród uczniów. Wszyscy wiedzą, że pasję do czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – ćwiczy pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, rozwija słownictwo.

Korzystając z zestawów książek o przygodach Gangu Słodziaków, dzieci pod opieką swoich pań Doroty Kubiak, Anny Kanclerz i Bożeny Sotomskiej założyły dzienniczki czytania na naklejki, w których są odnotowywane codzienne, domowe, dziesięciominutowe spotkania z książką. O przygodach Słodziaków czytają głośno również panie podczas zajęć szkolnych.

Czytaj więcej Kunin – Gang Słodziaków w szkole.

W Dniu Zakochanych, 14 lutego 2018 organizowana jest już VIII edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling!” . W ramach akcji planujemy zebrać minimum 1 milion sztuk zużytych baterii, rozdając za nie słodkie serduszka: czekoladki, pierniki i lizaki oraz oczywiście walentynkowe kwiatki –  mówi pomysłodawca akcji, ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Od wielu lat w ramach „EkoWalentynek” udowadniamy, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Zbiórkę baterii i elektroodpadów (które też zbieramy) będziemy prowadzić właśnie od 14 lutego do 22 kwietnia 2018 roku – czyli do Dnia Ziemi!

Czytaj więcej Kunin – EkoWalentynki 2018, czyli zbierzemy dla Ziemi 1 milion zużytych baterii!

W Szkole Podstawowej w Kuninie ruszyła wyjątkowa akcja ekologiczna „Recykling daje owoce”.

Uczniowie w zamian za oddane elektroodpady będą otrzymywać świeże i pyszne owoce. Celem akcji jest promowanie ekologicznych zachowań wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Zbiórkę i recykling zapewnia Europejska Platforma Recyklingu. Pomysłodawcą akcji jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. W Kuninie akcję koordynują panie: …

2015-04-21 09.54.49

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata.

Czytaj więcej KUNIN – Dzień Ziemi

Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. W tradycjach indiańskich szacunek oznacza szanowanie duchowych sił przyrody i troskę o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy itd.

Czytaj więcej Kunin – Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuninie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „W królestwie bezpiecznej energii” organizowanym przez PGE Dystrybucja oddział Warszawa w ramach programu edukacyjnego „Prąd – mój bezpieczny przyjaciel”. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. W. Wójcik.

W szkolnym etapie zwyciężyły trzy prace, które prezentujemy poniżej.

Czytaj więcej Kunin – rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu „W królestwie bezpiecznej energii”

Back to top