– edukacja

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca uczniowie naszej szkoły, zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Bardzo za nią tęskniliśmy, dlatego też zgotowaliśmy jej huczne powitanie. Imprezę, jak to jest już tradycją naszej szkoły, przygotował Samorząd Uczniowski szkoły w Pasiekach.

Czytaj więcej Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Pasiekach nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego pt.: „Wiosna”. Celem uczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego, doskonalenie sprawności manualnych. Na konkurs wpłynęło 21 prac plastycznych. Prace wykonane zostały rozmaitymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów i jury, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością.

Jury w składzie: pani Elżbieta Kuczyńska, pani Ewelina Zych oraz pani Anna Ruszczyk wyłoniło 9 prac.

Czytaj więcej Konkurs wiosenny

Ogólnopolski Dzień Matematyki został zapoczątkowany 12 marca 2014 roku. Dzień ten został ustanowiony po to, aby pokazać uczniom różne ciekawe sposoby na poznanie matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazanie innej strony nauki i udowodnić, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

14 marca 2022r. klasa IV Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie świętowała Dzień Matematyki wykonując zadania interaktywne.

Czytaj więcej Kunin – Ogólnopolski Dzień Matematyki

Uczniowie klasy 6 na zdalnych lekcjach biologii w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie pogłębiali wiadomości o stawonogach i mięczakach za pomocą ciekawej formy escape room czyli pokoju zagadek.
Na podstawie interaktywnej mapy stworzonej w aplikacji genial.ly synchronizowanej z zasobami m.in. Learning apps, Wordwall czy Quizizz uczniowie wykonywali różne zagadki.
Za każde poprawnie wykonane zadanie, uczniowie zdobywali odpowiednią sekwencję znaków, dzięki której mogli otworzyć skrzynię skarbów.

Czytaj więcej Kunin – Escape room – atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy

Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie aktywnie włączył się w akcję pomocy dla mieszkańców Ukrainy. W budynku szkoły od 28 lutego do 4 marca 2022r. trwała zbiórka żywności długoterminowej, środków higienicznych i medycznych, które zostaną przekazane potrzebującym. 2 marca 2022r. wolontariusze przed Urzędem Gminy w Goworowie zbierali artykuły pierwszej potrzeby. Akcja spotkała się z wielkim odzewem. Chętnie włączyli się w nią KGW Goworowo, OSP Kunin, NSZZ „Solidarność” Organizacja Międzyzakładowa nr 1568 z Ostrołęki, p. Mirosław Spinek z Dzbądzka, który pomógł przy zbiórce oraz udostępnił samochód dostawczy, okoliczni mieszkańcy, którzy z niepokojem obserwują sytuację na Ukrainie. Dziękujemy wszystkim za okazane serce i wsparcie.

Czytaj więcej Kunin – POMAGAMY UKRAINIE

Aby uczcić niezłomną postawę żołnierzy, 3 lutego 2011 roku Sejm ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Oddanie w tym dniu hołdu wszystkim obrońcom Ojczyzny stało się również udziałem naszej goworowskiej społeczności. Wydarzenie było organizowane przy współpracy z Fundacją „Wolność i demokracja”.
Inicjatorką przedsięwzięcia była dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Barbara Grabowska, a głównym organizatorem – nauczycielka – Agnieszka Dąbrowską. Do realizacji pomysłu przystąpiło licznie zorganizowane grono pedagogiczne, które zadbało o poszczególne etapy uroczystości i imprezy towarzyszące.

Więcej informacji na ten temat można przeczytać na naszej stronie internetowej.

Czytaj więcej Żołnierze Wyklęci – Niezłomni

Muzyka pełni ważną funkcję w rozwoju dziecka i zajmuje bardzo istotne miejsce w edukacji przedszkolnej. Wiek przedszkolny, między 3 a 6 rokiem życia to najbardziej odpowiedni czas na rozpoczęcie edukacji muzycznej. Dlatego tak ważne jest organizowanie zajęć umuzykalniających w przedszkolu. W naszym przedszkolu w ramach projektu „Bliżej przedszkola” przedszkolaki mają okazję skorzystać z dodatkowych zajęć …

W ramach projektu „ Bliżej przedszkola”,  Pani Ewa Polakiewicz prowadzi zajęcia korekcyjno – kompensacyjne. W styczniu została przeprowadzona obserwacja dzieci pod względem trudności w sferze poznawczej, psychoruchowej, społeczno – emocjonalnej. Prowadzone był konsultacje z nauczycielami pracującymi w poszczególnych grupach. Na podstawie zebranych informacji dla zakwalifikowanych dzieci zostały napisane indywidualne plany pracy. W lutym dzieci uczestniczyły w zajęciach …

W ramach projektu „Bliżej Przedszkola” Pani Magdalena Tuszyńska prowadzi „Zajęcia rozwijające kompetencje społeczno – emocjonalne: teatralne”. W styczniu odbyła się obserwacja dzieci i zostało zakwalifikowanych 7 przedszkolaków z grupy 5-latków. W sumie w styczniu i w lutym odbyło się 8 zajęć. Dzieci przedstawiały krótkie scenki „W sklepie”, „Na poczcie”, „U lekarza”, bawiły się w zabawy …

Od 19 stycznia w ramach Projektu „Bliżej przedszkola” prowadzone są również zajęcia logopedyczne. Aby postawić prawidłową diagnozę logopedyczną w styczniu przeprowadzono badania diagnostyczne rozwoju mowy dziecka. Najpierw przeprowadzono swobodną rozmowę z dzieckiem, aby wychwycić i potwierdzić nieprawidłowości w mowie. Następnie, dzieci zakwalifikowane do terapii   zostały zdiagnozowane przy pomocy  narzędzi badawczych. Dodatkowych informacji o dziecku zasięgnięto: …

Back to top