– projekt

Dzieci z oddziału przedszkolnego kl. „0” przy Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie rozpoczęły przygodę z Małym Misiem. Jest to projekt organizowany przez wydawnictwo MAC Edukacja i jego pomysłodawczynię – Anetę Konefal.
We wrześniu grupa zrealizowała Moduł I – „CZYTAMY RAZEM Z MAŁYM MISIEM”. Dzieci kolorowały misia oraz wykonywały pracę wspólnie z rodzicami – Dzienniczek Małego Misia. Rodzice opisywali w nim ulubiony utwór dziecka, a dzieci wykonywały ilustracje do bajki.
W ramach projektu zerówkowicze rozpoczęły również przygodę z biblioteką szkolną. Podczas pierwszego spotkania pani bibliotekarka założyła każdemu dziecku kartę czytelnika. Przedstawiła dzieciom zasady dbania o książki.

Czytaj więcej Kunin – Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury”2021/2022

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Kuninie przystąpiła do realizacji Programu Youngster. Program ten zapewnia dodatkowe zajęcia z języka angielskiego adresowane do uczniów klas VIII z terenów wiejskich. Pomysłodawcą i organizatorem Programu Youngster jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Zajęcia, będące uzupełnieniem i rozwinięciem programu nauczania, będą realizowane w wymiarze …

Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Kuninie wzięła udział w realizacji zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019 – 2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.
Celem modułu 3 programu jest wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłku w trakcie pobytu w szkole.

Całkowity koszt modernizacji kuchni i jadalni wyniósł 100 000 zł, wsparcie finansowe z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej (własnej kuchni i jadalni) w kwocie 80 000 zł. oraz 20 000 zł. wkładu własnego.

Czytaj więcej Kunin – Modernizacja kuchni i stołówki w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki

Celami projektu badawczo-edukacyjnego „Granie na Ekranie”, którego organizatorem jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, a Fundacja Dbam o Mój Zasięg wzięła udział jako partner merytoryczny, jest zdobycie aktualnej wiedzy na temat używania gier cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz edukacja społeczeństwa w zakresie odpowiedzialnego grania. Projekt otrzymał rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W projekcie także wzięli udział uczniowie reprezentujący społeczność Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie.

Granie w gry jest jednym ze sposobów spędzania czasu wolnego nie tylko przez dzieci i młodzież.

Czytaj więcej Kunin – Projekt badawczo-edukacyjny “Granie na ekranie”

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas IV i VI Szkoły Podstawowej w Kuninie wraz z wychowawcami panią Sylwią Kopania i panią Martyną Twardziak przystąpili do projektu edukacyjnego Polskiej Akcji Humanitarnej- „Godziny Wychowawcze ze Światem”. Był to całoroczny cykl zajęć, będących zaproszeniem do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Projekt powstał w odpowiedzi na potrzebę kształtowania postaw empatii, otwartości i osobistego zaangażowania oraz umiejętności współpracy.
Żyjemy w globalnym świecie, w którym nasze życie nieodwracalnie powiązane jest z życiem reszty planety. Nie możemy uniknąć tych współzależności, jednak często trudno nam je zrozumieć. Podstawę edukacji globalnej stanowi kwestia sprawiedliwości i solidarności, zarówno w lokalnym jak i globalnym wymiarze.

Czytaj więcej Kunin – Projekt edukacyjny Polskiej Akcji Humanitarnej – „Godziny Wychowawcze ze Światem”

Na początku października 2020 r. grupa „0” z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie dołączyła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Autorką wydarzenia jest pani Aneta Konefal, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej, a Patronem Grupa MAC S.A.

Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021. Głównym założeniem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci przy współpracy z innymi szkołami, przedszkolami, bibliotekami i innymi instytucjami w całej Polsce i zagranicą.

Czytaj więcej Kunin – Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Kuninie zakwalifikowali się do uczestnictwa w projekcie „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”. Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny, który swoim zasięgiem obejmuje minimum 50000 osób. Do projektu zakwalifikowało się 2000 klas z całej Polski.

Uczniowie i wychowawczyni otrzymali bezpłatne egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” (wyd. HarperCollins Polska) autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci oraz pakiet niespodzianek i materiałów czytelniczych. Rodzice otrzymali poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.

Czytaj więcej Kunin – Czytam sobie. Pierwsza klasa!

W ramach środków unijnych organizujemy bezpłatny, 60 godzinny kurs języka angielskiego dla osób w wieku od 25 do 49 lat oraz 50+.

Zajęcia rozpoczną się zaraz po skompletowaniu grupy (12 osób) i będą się odbywać w Szkole Podstawowej w Kuninie w terminach ustalonych z osobą prowadzącą.

Poziom kursu:  A1 – podstawy języka angielskiego. Zapisy oraz bliższe informacje …

W ramach środków unijnych organizujemy bezpłatny, 84 godzinny kurs komputerowy dla osób w wieku od 25+.

Zajęcia rozpoczną się zaraz po skompletowaniu grupy (10 osób) i będą się odbywać w Szkole Podstawowej w Kuninie w terminach ustalonych z osobą prowadzącą.

Zapisy oraz bliższe informacje pod nr tel. 297614306.

Liczba miejsc ograniczona!

Już po raz kolejny w dniu 26 września w Szkole Podstawowej w Kuninie obchodzono Dzień Głośnego Czytania. Jest to ogólnopolska akcja, której patronuje fundacja Cała Polska czyta dzieciom.
Z tej okazji w roli czytających wystąpili zaproszeni goście: kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie – pani Ewa Wyrębek, radny wsi Kunin – pan Jerzy Manowski, członkini Klubu Seniora Szlachetne serca – pani Weronika Załęska oraz nauczyciel naszej szkoły – pan Konrad Drabot.

Młodsze dzieci z zadowoleniem słuchały przygód o niesfornym kotku z książki Cukierku, ty łobuzie. Uczniów klas starszych zaciekawiły wydarzenia z czasów powstania warszawskiego zrelacjonowane w książce Galop 44.

Czytaj więcej Kunin – Czytanie łączy pokolenia.

Back to top